skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Każdy element samochodu jest niezwykle istotny. O ile niektóre z nich nie mają bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo, to inne chociaż najmniejsze mogą sprawić, że podczas gorszych warunków na drodze możemy czuć się wciąż bezpiecznie. Jednym z tych elementów jest bez wątpienia wycieraczka samochodowa. Wiele osób, nie zwraca na ten element zbyt dużej uwagi. Ale każdy chyba przyzna, że jazda z niesprawnymi wycieraczkami podczas ulewy może stanowić realne zagrożenie na drodze a przynajmniej w sposób znaczny utrudniać sprawne uczestniczenie w ruchu drogowym.

oszronione wycieraczki samochodowe

Podczas wielu lat i ciągle wprowadzanych nowych technologii do branży motoryzacyjnej, to właśnie wycieraczki samochodowe pozostają wciąż praktycznie w takiej samej formie. Wynaleziono je na początku XX wieku i pierwszy raz wykorzystano przez firmę Ford.

Typy wycieraczek samochodowych

Chociaż wiele marek co jakiś czas wypuszcza „nowinki” produktowe, to jednak trzy typy są podstawowymi i jak dotąd żadne nowatorskie wycieraczki nie są w stanie ich zastąpić. To najbardziej popularnych zaliczyć należy:

  • wycieraczki płaskie – modele te są uznawane za jedne z najlepszych ze względu na to, że idealnie przylegają do szyby samochodu. Zbudowane są z ramienia, które jest elastyczne i pióra. Całość jest zintegrowana i tworzy jedną całość. Tak można na pierwszy rzut oka rozróżnić ten model od innych.
  • wycieraczki samochodowe hybrydowe- ten typ nadaje się zarówno do nowszych jak i starszych typów samochodów. Są połączeniem bardziej nowoczesnej konstrukcji z mocowaniem, które jest tradycyjne. W razie problemów z montażem (szczególnie w starszych typach aut) można zastosować specjalne adaptery.
  • wycieraczki tradycyjne – są najchętniej wykorzystywane. Jest to typ wycieraczek, który nie tylko jest najbardziej powszechny, ale i najtańszy. Oczywiście wśród tych dostępnych na rynku zdarzają się i lepsze i gorsze modele. Warto wybierać te pochodzące od dobrych i sprawdzonych producentów. W końcu to właśnie od tego elementu wyposażenia samochodu często zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i innych uczestników drogi czy naszej rodziny. Ten rodzaj wycieraczek zbudowany jest z metalowego, sztywnego ramienia, które dociska do szyby gumowe pióro.

Dobierz odpowiedni rozmiar wycieraczek!

Nie każdy pamięta jakie wycieraczki (długość piór) będzie do jego samochodu najbardziej odpowiednia. Istotne jest jednak to, żeby wybrać te najbardziej optymalne. Tylko wtedy bowiem będą one spełniały skutecznie swoją rolę. Jeśli nie wiemy jak ustalić co będzie pasowało do naszego samochodu, należy najlepiej wejść na stronę producenta samochodu i sprawdzić wpisując model oraz rocznik, co do niego pasuje. Wybierając te najlepsze oczywiście najkorzystniej będzie wybierać te oryginalne a nie tańsze zamienniki. Oszczędzając na ich kupnie możemy dostać produkt, który nie będzie idealnie pasował. A to nie tylko odbije się na naszym komforcie, ale także a może i przede wszystkim bezpieczeństwie.

stare wycieraczki samochodowe

Jak często należy wymieniać wycieraczki samochodowe?

Wszystko oczywiście zależne jest od tego jak często jeździmy samochodem. Zależne jest także od tego w jakich warunkach podróżujemy. Ogólnie przyjmuje się, że najbezpieczniej jest zmieniać je dwa razy do roku. Pierwszy raz powinno się to robić przed zimą. Opady ciężkiego śniegu, czy deszczu wymagają, by te części działały bez zarzutu. Drugi raz powinna nastąpić wymiana po zimie. Nie powinniśmy narażać się na niebezpieczeństwo, że podczas jazdy wycieraczki mogą nie zadziałać. Tak naprawdę koszt ich zakupu jest niezbyt wysoki. A jednak jest to element, od którego w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo!

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down