skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Tak naprawdę nawet możemy nie zdawać sobie sprawy z tego jak bardzo rynek motoryzacyjny zmienił się przez ostatni kilka lat. Przekonujemy się o tym zazwyczaj wtedy, gdy chcemy na własną rękę sprzedać samochód.

Dziś zazwyczaj nie trwa to bowiem kilka dni, ale nawet i kilka miesięcy. Przez ten czas możemy otrzymywać wiele telefonów, odwiedzać nas mogą zainteresowani, potencjalni klienci, którzy w asystencie mechaników, będą starali się nam udowodnić, że cena samochodu jest za wysoka. Dzieje się tak na ogół w przypadku, gdy posiadamy popularny model auta, których jest wiele na rynku. Posiadając natomiast model niszowy możemy spotkać się wręcz z zerowym zainteresowaniem. W jaki sposób sprzedać samochód, by nie trwało to więc wiele miesięcy?

sprzedaj swoje auto

Sprzedaż samochodu do skupu – czy warto?

Skupy samochodowe działają na terenie Warszawy od kilku, a niektóre nawet od kilkunastu lat. Zazwyczaj schemat sprzedaży auta używanego do takiego miejsca wygląda bardzo podobnie. W pierwszej kolejności robiona jest jego wycena. Może być ona przeprowadzana przez telefon, przez specjalny formularz na stronie internetowej lub np. przez Funpagea.

Wycena zazwyczaj jest darmowa. Aby ją wykonać specjaliści zatrudniani przez skupy pytają się o dane techniczne pojazdu, takie jak: marka, model, rocznik, przebieg czy stan techniczny. Po podanych informacjach wiemy w szybkim czasie jaką cenę dany skup z Warszawy jest nam w stanie zaoferować. Po akceptacji kwoty należy się umówić co do miejsca podpisania dokumentów i odbioru samochodu. Pieniądze wypłacane są od ręki w gotówce. Jest to duży atut, gdyż nie trzeba czekać na przelew z banku. Pieniądze za sprzedaż samochodu mamy od razu.

Ważne jest też to, że skupy nie są zainteresowane tylko popularnymi markami. Na ogół skupują samochody poleasingowe, używane, dostawcze, lekko uszkodzone oraz powypadkowe. W każdym modelu starają się znaleźć pozytywy. W razie, gdy klient nie ma możliwości podjechać samochodem do skupu - jest opcja dojazdu do niego. Wszystkie większe skupy w Warszawy posiadają lawetę, dzięki której w krótkim czasie mogą zjawić się u klienta.

Oczywiście sprzedając samochód na własną rękę można uzyskać za niego wyższą cenę. Jednak różnica ta nie musi być tak znacząca. Wszystko zależy bowiem od tego na jaki skup się zdecydujemy. Te duże na co dzień monitorują działania konkurencji, dlatego też są w stanie zapłacić więcej. Zysk swój opierają na wielu transakcjach.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down