skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Większa część Polaków lubi samochody, które pochodzą z zagranicy. Przede wszystkim dlatego, że są one dobrze wyposażone – często lepiej, niż nasze polskie modele. Poza tym utarło się, że samochody te są w lepszym stanie od tych sprzedawanych w Polsce. Czy to prawda? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Mocno zużyte modele

Niemcy są bogatym krajem. Samochód dla Niemców to żaden luksus. Posiadanie pojazdu jest raczej traktowane na równi ze sprzętem domowym, który musi znaleźć się w każdym gospodarstwie. Rzadko zdarza się, żeby ktoś kupował samochód, gdy nie jest mu potrzebny.

Pojazdy dla Niemców to przede wszystkim samochody do ciągłego użytku. W momencie zużycia są wymieniane na nowszy i lepszy model. Zużyte trafiają do rąk handlarzy, którzy sprowadzają je do naszego kraju sprzedając jako auta w świetnym stanie. Samochody używane z Niemiec nie zawsze są opłacalne. Samo serwisowanie samochodu u nas jest znacznie tańsze, niż na zachodzie.

W związku z tym wyeksploatowany pojazd można naprawić niedużym kosztem w Polsce po to, aby móc go dalej sprzedać nieświadomemu przyszłemu właścicielowi. Na niewiedzy konsumentów bazują tak zwani handlarze, którzy sprzedają tego typu perełki. Idealnie widać to na różnego rodzaju serwisach ogłoszeniowych dotyczących motoryzacji. Trafić tam można na samochody, które są młode i przyjechały z Niemiec. Mają po kilka lat. Pojawia się wtedy pytanie, dlaczego ktoś ich nie chciał?

samochody z niemiec

Auto powypadkowe z Niemiec

Na nasz rynek trafiają także samochody z Niemiec, które są powypadkowe. Większość z nich była mocno rozbita i uszkodzona do tego stopnia, że nie było sensu naprawiać auta. Dla Polaków nie ma przeszkód a polski handlarz jest w stanie zlecić najlepszemu blacharzowi każdą pracę. Jak uchronić się przed kupnem takiego auta?

Przede wszystkim należy racjonalnie i z rozwagą podchodzić do kupna okazyjnych pojazdów. Stan samochodu można ocenić na stacji kontroli pojazdów. Dobry diagnosta bez problemu wykryje wszelkie usterki. Istnieją także firmy, które zajmują się przygotowywaniem raportów ze stanu technicznego pojazdu, który chcemy kupić. Kosztuje to kilkadziesiąt złotych i jest zdecydowanie warte swojej ceny.

Dzięki temu istnieje możliwość poznania dokładnej historii pojazdu przy minimalnym naszym zaangażowaniu. I to o czym nie warto zapominać to zdrowy rozsądek. Należy pamiętać o tym, że samochody w bardzo okazyjnych cenach zazwyczaj posiadają bogatą historię zdarzeń czy usterek, ponieważ nikt nie sprzedaje samochodu poniżej wartości. Chyba, że zależy mu na szybkiej sprzedaży i ma ku temu powód w postaci podejrzanego modelu pojazdu.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down