skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Coraz więcej firm zajmuje się skupem używanych aut oraz złomowaniem. Jaka jest różnica pomiędzy sprzedażą używanego samochodu, a oddaniem go na złom? Warto również wiedzieć, która opcja się bardziej opłaca i czy warto odwiedzić auto skup Grójec lub auto skup Warszawa.

Złomowanie czy skup aut - co wybrać?

Złomowanie najczęściej dokonywane jest w przypadku, gdy dalsza eksploatacja i naprawa auta przewyższa jego wartość. Złomowanie musi zostać dokonane według pewnych reguł i powinny zostać załatwione niezbędne formalności. Stacja demontażu wystawia stosowny dokument o przyjęciu samochodu do demontażu. Takie zaświadczenie należy zanieść do urzędu, aby wyrejestrować pojazd. Właściciel pojazdu podczas wizyty na stacji demontażu musi mieć ze sobą dowód rejestracyjny auta, kartę pojazdu oraz dowód osobisty.

Czasami warto jednak zastanowić się, czy złomowanie to najlepsze wyjście. Jest wiele skupów aut, które przyjmują samochody bez względu na ich stan techniczny i rocznik. W takim miejscu można otrzymać atrakcyjną ofertę, która będzie niejednokrotnie korzystniejsza niż kwota uzyskana ze złomowania. Warto sprawdzić np. komis Piastów. Mimo tego, że samochód jest niesprawny lub jego naprawa nieopłacalna, to może on posiadać bogate wyposażenie, które skup może wycenić na znacznie wyższą kwotę, niż przy demontażu pojazdu na złom. Podczas sprzedaży samochodu należy mieć ze sobą zestaw dokumentów, taki sam, jak w przypadku złomowania. Niezbędny jest dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu oraz dowód tożsamości potwierdzający dane osoby sprzedającej samochód. Decyzję o złomowaniu należy dokładnie przemyśleć, a najlepiej wybrać miejsce, które oferuje obie usługi. Jeśli chcesz sprzedać samochody Płońsk lub samochody Ostrów Mazowiecka, warto zapoznać się z naszą pełną ofertą na stronie.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down