skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Posiadanie własnego samochodu jest dużym ułatwieniem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jednak są przypadki, kiedy samochód nie nadaje się już do użytku i właściciel decyduje się na złomowanie. Nie każdy jednak wie, jakie formalności trzeba spełnić podczas złomowania samochodu, a także jakie koszty wiążą się z oddaniem samochodu na złom. Czy złomowanie jest bardziej opłacalne niż auto skup Warszawa lub komis Łowicz?

Jaki może być powód zezłomowania auta?

Kiedy trzeba zezłomować samochód? Powody zezłomowania samochodu są różne. Kasacji poddawane są zazwyczaj samochody, których nie opłaca się już naprawiać. Taka sytuacja może pojawić się w wyniku spalenia lub zniszczenia samochodu. Złomowanie samochodu należy również rozważyć w przypadku posiadania wiekowego auta. Koszt naprawy takiego pojazdu może przewyższyć jego wartość. Zanim jednak zdecydujemy się na kasację, warto sprawdzić, jak wyceni auto komis samochodowy mazowieckie.

Jak zezłomować samochód?

Jak odbywa się złomowanie samochodu? W tym celu wystarczy udać się do wybranej stacji demontażu. Pracownikowi przyjmującemu złomowany samochód należy przekazać wszystkie dokumenty pojazdu. Następnie sporządzane jest potwierdzenie zezłomowania samochodu. Z nim należy udać się do odpowiedniego wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu. Kolejnym krokiem jest kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym była wykupiona polisa auta. Właścicielowi zezłomowanego samochodu przysługuje zwrot składki OC za niewykorzystany okres.

Ile zapłacimy za zezłomowanie pojazdu?

Jakie są koszty złomowania samochodu? Sam fakt przyjęcia samochodu na złom nie powinien generować żadnych kosztów. Dodatkowe opłaty mogą pojawić się w przypadku odholowania pojazdu, który nie nadaje się do samodzielnej jazdy. Stacja może również naliczyć opłatę w przypadku, kiedy faktyczna waga samochodu odbiega znacznie od wpisanej w dokumentach. Warto zapytać o dodatkowe opłaty przed wybraniem stacji, której zlecimy zezłomowanie pojazdu. Jeśli wolisz sprzedać swoje auto, warto odwiedzić skup aut Rawa Mazowiecka, auto skup Nowy Dwór Mazowiecki lub sprawdzić samochody używane Piastów.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down