skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Sprzedaż auta bez OC

2022-06-01
Michał

W Polsce sprzedaż samochodu bez ubezpieczenia OC jest możliwa. Jednakże pozbycie się takiego auta nie oznacza, iż nie będzie groziła nam kara za brak polisy. Takie auta chętnie są skupowane przez auto skup Grodzisk Mazowiecki, auto skup Wołomin, czy też skup samochodów Marki.

W większości przypadków nabywca jest odpowiedzialny za OC pojazdu dopiero od dnia zakupu. Wtedy musi on znaleźć ubezpieczenie OC, które będzie właściwe dla siebie, a następnie wykupić je. Warto pamiętać jednak o tym, iż nawet po sprzedaży auta Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wciąż może ukarać nas za brak OC w tym czasie, kiedy byliśmy nadal właścicielami auta. Dobrą wiadomością jest to, iż tego typu kara może być wystawiona tylko za brak ubezpieczenia OC w roku kalendarzowym, w którym miała miejsce kontrola pojazdu. Z tego powodu sprzedaż auta bez OC wiąże się z ryzykiem kary. W praktyce kontrole tego typu przeprowadzane są rzadko, jednak trzeba się z nimi liczyć. Jeśli chce się szybko sprzedać samochody Łowicz, samochody Ostrów Mazowiecka, bądź też inne auta używane mazowieckie, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania skup aut Wyszków lub skup aut Garwolin.

W Polsce istnieją skupy, który przyjmują auta używane, a także bez ważnego ubezpieczenia OC. Niestety nie każdy skup ma taką opcję, jednakże istnieją w naszym kraju takie, w których śmiało można oddać auto bez polisy OC. Zobacz nasze punkty, czyli skup aut Sochaczew, auto skup Nowy Dwór Mazowiecki lub samochody używane Rawa Mazowiecka.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down