skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

Ubezpieczenia OC, AC i NNW to trzy składniki ubezpieczenia samochodowego. Ubezpieczenie OC zapewnia pokrycie wszystkich kosztów leczenia poszkodowanego w przypadku kolizji. Jest ono obowiązkowe w Polsce. Ubezpieczenie AC służy do pomocy pokrycia kosztów naprawy, lub wymiany pojazdu jeśli on jest uszkodzony z winy posiadacza tego ubezpieczenia. Ostatnie, ubezpieczenie NNW obejmuje między innymi następstwa nieszczęśliwego wypadku, który nastąpił bezpośrednio podczas poruszania się pojazdem. Polisa ta działa także, jeśli wypadek miał miejsce przy wysiadaniu z lub wsiadaniu do pojazdu, podczas przebywania w aucie (nawet podczas postoju) oraz podczas naprawy samochodu na trasie.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Tak zwane OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym w Polsce oraz najważniejszym składnikiem ubezpieczenia samochodowego, gdyż zapewnia ochronę finansową gdy zostaniemy uznani za prawnie odpowiedzialnych za wypadek. Pokrywa oko koszty leczenia poszkodowanego oraz rekompensatę szkód materialnych, wyrządzonych w wypadku samochodowym.

Ubezpieczenie od kolizji

Ubezpieczenie AC, czyli od kolizji to kolejny, ważny element ubezpieczenia samochodowego. Pokrywa ono koszty naprawy pojazdu. Dotyczy ono szkód powstałych w ruchu drogowym, ale także podczas garażowania oraz parkowania samochodu.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Opcjonalne ubezpieczenie NNW obejmuje wszelkiego rodzaju wypadki, które mogą zajść podczas użytkowania pojazdu. Ma ono zastosowanie podczas ruchu, ale także podczas wsiadania czy wysiadania z auta, a także postoju. Zapewnia ono ubezpieczenie w przypadku nieszczęśliwych wypadków, które mogą zaowocować w trwały uszczerbek na zdrowiu, lub w wypadku śmierci.

Ubezpieczenia OC, AC i NNW jako pełen pakiet ubezpieczeń

Podsumowując, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), od kolizji (AC) oraz od nieszczęśliwych wypadków (NW) to trzy składniki, składające się na pełne ubezpieczenie samochodowego. Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe, a pozostałe dwa, czyli AC i NW są opcjonalne. Nie zmienia to jednak faktu, że dla spokoju umysłu podczas użytkowania pojazdu warto się w takowe wyposażyć. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Sprzedaj auto używane

Jeśli chcesz sprzedać swoje auto używane, skontaktuj się z nami auto skup Warszawa. Z chęcią kupimy Twój samochód. Prowadzimy działalność w takich miejscach jak:

Zapraszamy do kontaktu w sprawie sprzedaży Twojego używanego auta. Z nami sprzedasz auto szybko i w dobrej cenie.

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down