skup aut Warszawa
Formularz Wyceny

W Polsce możliwe jest kupno auta bez jakiegokolwiek ubezpieczenia. Niemniej jednak późniejsze ubezpieczenie go jest bardzo istotne. Chroni ono finansowo w razie wypadku, kradzieży lub uszkodzenia pojazdu. Jednak niektórzy ludzie mogą rozważyć zakup samochodu bez ubezpieczenia, aby zaoszczędzić pieniądze.

Wykup polisy obowiązkowej

Kupując samochód bez ubezpieczenia, jesteśmy zmuszeni do późniejszego zakupu polisy. Obowiązkowe w Polsce jest jedynie ubezpieczenie OC, które obejmuje przede wszystkim koszty naprawy szkód powstałych w wyniku kolizji lub też wypadku drogowego. Za nieposiadanie polisy OC grozi wysoka kara pieniężna, która jest uzależniona od okresu braku ciągłości tego ubezpieczenia.

Ubezpieczenia dobrowolne

Ubezpieczenia AC oraz NNW to ubezpieczenia dobrowolny, jednak wielu kierowców w Polsce je posiada. Są one bardzo przydatne, gdyż pierwsze z nich chroni przed finansowymi skutkami uszkodzenia, czy straty samochodu, a nawet części jego wyposażenia, gdy drugie obejmuje wszelkie szkody powstałe w wyniku użytkowania auta przez kierowcę oraz pasażerów powstałe nawet w momencie wsiadania do pojazud, wysiadania z niego, czy też postoju. Warto się w nie wyposażyć dla spokoju własnego umysłu podczas użytkowania samochodu.

Zakup auta bez ubezpieczenia

Ogólnie rzecz biorąc kupno samochodu bez jakiegokolwiek ubezpieczenia jest w Polsce jak najbardziej możliwe, lecz należy pamiętać o późniejszym zakupie polisy. Każdy kierowca ma obowiązek wyposażyć się minimum w ubezpieczeni OC, jednak warto też rozpatrzyć AC i NNW, gdyż na drodze mogą zdarzyć się różne, nieprzewidywalne sytuacje, a ubezpieczenia te chronią finansowo ich posiadacza od przeróżnych niechcianych sytuacji. Należy też pamiętać, aby regularnie przedłużać swoją polisę OC, by nie dostać wysokiej kary pieniężnej za brak jej ciągłości.

Sprzedaj swoje auto

Jeśli posiadasz stare auto, z którego nie planujesz już korzystać, my z chęcią odkupimy je od Ciebie! Prowadzimy działalność w takich miejscach jak:

Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Dane Kontaktowe

AutoskupMichał - oddział
Warszawa
ul. Linneusza 10
02-792 Warszawa
Nip 1251540390
Numer telefonu:
698 737 227
Email:
biuro@skupaut.waw.pl
Copyright 2023 © Skup Aut Warszawa
crossmenuchevron-down